Anasayfa

Fuar Sonuç Raporu

 

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

Toplam Ziyaretçi Sayısı:

16.408

Ziyaretçilerin Yaş Dağılımı

0-14 Yaş Ziyaretçilerin Cinsiyet Dağılımı

24+ Yaş Ziyaretçilerin Cinsiyet Dağılımı

15-23 Yaş Ziyaretçilerin Cinsiyet Dağılımı

Ebeveyn Ziyaretçilerin Çocuklarının Eğitim Durumu Dağılımı

15+ Yaş Ziyaretçilerin Mesleki Dağılımı

 

KATILIMCI İSTATİSTİKLERİ

Toplam Katılımcı Firma Sayısı:

36


45 Farklı Konuda Toplam 154 Etkinlik

Yaş gruplarına özel tasarlanan yüzlerce eğitici etkinlik, Çocuk Gelişimi Fuarı’nda binlerce ziyaretçisi ile buluştu

0-10 yaş arası çocukların ilgi alanlarına göre katıldıkları çocuk gelişim atölyelerinde, [özel etkinlik odalarında] çocuklar; yaparak, yaşayarak, sorgulayarak, düşünerek, planlayarak, keşfederek “öğrenmenin” keyfini ve ayrıcalığını yaşadı.

“Deneyimlerek Öğrendiler”
Çocuk Gelişimi Fuarına katılan minik ziyaretçilerimiz, bir günlüğüne de olsa bilim insanı oldular. Her minik kendi bedenine uygun önlüğü giydi, gözlüğünü taktı. Konuları deneyimleyerek öğrenen minikler, iyi gelişmelerine yönelik etkinlik

Çocuk gelişimine rehberlik eden “Yeni Nesil Teknolojiler ”ebeveynlerle buluştu
Sabri Ülker Vakfı’nın çocukların sağlıklı gelişiminin ebeveynleri tarafından kolaylıkla takip edilmesini sağlamak amacıyla gösterime sunduğu iGrow mobil uygulaması, Çocuk Gelişimi Fuarında ebeveynler ile buluştu.

Robotik Atölye, 3D Model Baskı, Kodlama…
Hayal eden çocuklarla sıra dışı atölyeler

Robotik atölyede ziyaretçilere kolay kodlama yaparak korkmadan dilediği gibi robotlarını programlayıp tasarlamaları öğretildi. Katılımcılar Minecraft oyunu ile tasarımını yaptıklarını mekânları 3D yazıcılardan gerçek hayata dönüştürdüler. Tasarımı yaparken matematik ve geometri becerilerini kullandılar. Makey makey cihazıyla günlük kullandıkları hemen her nesneyi bir dokunmatik yüzeye çevirdiler. 3D kalem ile yapılan tasarımlar sınırları zorlayacak güzellikteydi.

İyi bir gelişim için spor vazgeçilmezimiz…

Binlerce çocuk Mercedes “MobileKids” etkinliğiyle trafikte nasıl davranması gerektiğini, eğlenerek öğrendi
Trafiğin en savunmasız katılımcıları olan çocuklara trafikte doğru ve dikkatli davranmalarını sağlayacak yeni bir program tanıtıldı. Etkinliğe katılan çocuklar trafik kurallarını eğlenerek öğrenmenin yanı sıra sevimli kahraman Moki ile neşe dolu bir gün geçirmenin keyfini yaşadılar. Etkinlik sonunda miniklerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

Bir fidanın sorumluluğunu çocuklara verdik
Bol bol toprağa dokundular; çiçek ektiler, bitkileri ve ağaçları yakından incelediler.

Sanat ve eğlence ile iç içe…
Eğlenceli atölye çalışmaları ile çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Yeşilay, Çocuk Gelişimi Fuarında çocuklar için zengin bir program hazırladı. Çocuklar, etkinlik sonunda kendi ürettikleri tasarımları günün hatırası olarak evlerine götürdüler.

Ebeveynler kendilerine yol gösterecek yeni bilgiler öğrendiler
ÇAGEV-İSADEM- DÜNYA GÖZ HASTANESİ, ACIBADEM gibi önemli kuruluşların uzmanları, ebeveyn ve ebeveyn adaylarının sorularını yanıtladı. Bilimin ışığında, hayatın içinden deneyimlerin de paylaşıldığı programlarda, ebeveynler kendilerine yol gösterecek yeni bilgiler öğrendiler.

Simülasyon Teknolojisi ile profesyonel gelişime destek verildi
Çocukların iletişim ve sosyal becerilerini güçlendirmeye ve fiziksel aktivitelerini arttırmaya yönelik yoğun ilgi gören bir etkinlik oldu.

Çocuk Gelişimi alanında birçok akademisyen ve psikolog 4 gün boyunca seminerler verdiler
Çocuk Gelişimi Fuarı, ebeveynlere yönelik birçok seminere ve söyleşilere de ev sahipliği yaptı. 4 gün boyunca her gün, Türkiye’nin ünlü bebek ve çocuk gelişim uzmanları, psikolog ve psikiyatrları, ebeveynleri ve ebeveyn adaylarını bilgilendirdi, çözüm önerilerinde bulundu.

Gelişim Tarama Testi ile “yaşam kalitesi” yükseldi
Çocuklara aileleri vasıtasıyla genel gelişim, ruhsal gelişim, davranım değerlendirme testleri uygulanarak gelişim değerlendirmesi yapıldı. Tüm testler bittikten sonra çocukların detaylı gelişim değerlendirme raporu, ailelere mail yoluyla teslim edildi. Bu raporla aileler, çocukların güçlü, zayıf, geliştirilmesi gereken gelişim alanlarını görebilme imkânına sahip oldular.

Akıl oyunları ile zekâya yatırım
Zihinsel gelişime katkısı ispatlanmış zekâ oyunlarını temel alan atölyelerde düşünme becerilerini ve üretkenliği artıran, problem çözme yeteneğini güçlendiren, görsel algıyı, dikkati ve sosyal becerileri geliştiren etkinlikler düzenlendi.
 
Çocukların hem ilgi alanlarını keşfederek gelişimine destek vermek hem de daha geniş kitlelerle yüz yüze iletişim kurmak ister misiniz?
Siz de düzenleyeceğiniz etkinliklerle, Katılımınızı Güçlendirin!